16 Gru

Kłopoty zdrowotne a systemy odkurzania centralnego

Alergia może faktycznie mocno uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę osoby, u których dokuczliwości na tle alergologicznym pojawiają się w okresie lata i wiosny. Zazwyczaj ludzie Ci są narażeni dodatkowo na występowanie kurzu i oczywiście roztoczy, które bywa niesamowicie szkodliwe dla zdrowia, a w wydłużonej perspektywie czasu nawet życia. Nawet najlepsze odkurzacze na wodę nie mogą sprostać sporej ilości kurzu czy roztoczy. Jednym z lepszych sposobów na to, żeby w trakcie odkurzania uczuleniowiec nie był narażony na ich oddziaływanie są odkurzacze centralne.

Podczas odkurzania kurz oraz roztocza bardzo mocno lawirują w powietrzu. To powoduje, że nasilenie pyłu rośnie nawet kilkudziesięciokrotnie. Nie jest to rzecz jasna sytuacja komfortowa dla żadnego alergika. Odkurzając za pomocą odkurzacza centralnego można zapobiegać takiemu rezultatowi. Odkurzacz centralny instalowany jest w innym pomieszczeniu, w jakim znajduje się jednocześnie komora, która zasysa kurz. Dzięki temu w powietrzu nie unoszą się żadne pyły. Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę dwa razy większą moc zasysania oraz lepszą efektywność odkurzania, dzięki możliwości zastosowania sporych silników i pomp, w takim przypadku łatwo jest pojąć, że kurz nie jest tylko rozpylany w powietrzu, ale z ogromną siłą pobierany po prostu do odkurzacza.

Dla osób chorych na schorzenia alergologiczne odkurzacze centralne są doskonałym wyborem, ponieważ nie powstaje wtedy efekt lawirującego w powietrzu pyłu. W następstwie tego każdy powinien przed budową nowego domu albo biura zastanowić się właśnie nad montażem odkurzacza centralnego.

Więcen na: centralny odkurzacz

 

Dodaj komentarz